• info@heavapolymer.com

  • شماره تماس :36253470-71

  • ساعت کاری :۸صبح تا ۵.۳۰ بعدظهر

نانو جاذب و نانو کاتالزور ها

نانو جاذب و نانو کاتالزور ها

 

پیشرفت در علم و مهندسی در مقیاس نانو نشان می دهد که بسیاری از مشکلات کنونی در ارتباط با کیفیت آب می تواند مرتفع گردد  و یا تا حد زیادی با استفاده از مواد جاذب در مقیاس نانویی، نانوکریستالها، نانوذرات فعال زیستی، غشاء کاتالیستی نانویی و نانوذرات پیشرفته در میان سایر محصولات و فرآیندهای حاصل از توسعه فناوری نانو بهبود بخشیده شود. علاوه بر این محصولات تولیدی توسط فناوری نانو باعث کاهش غلظت مقادیر ترکیبات سمی به کمتر از حد یک قسمت در يك میلیارد در آب می گردد ، لذا این فن آوری جهت حصول استانداردهای مورد استفاده مشاوران کیفیت آب و بهداشت بکار می رود. امکان استفاده از نانومواد در تصفیه آب می پردازد و تمرکز بیشتر بر روی پیشرفت های اخیر در توسعه مواد و فرایندهای جدید در مقیاس نانو برای تصفیه آب های سطحی ، آبهای زیرزمینی و فاضلاب های صنعتی آلوده به یونهای فلزی سمی ، رادیونوکلوئیدها ، املاح آلی و معدنی ، باکتری ها و ویروس ها می باشد. 

استفاده از نانوذرات خاص که در غشاها و یا در ساختار فیلترها قرار دارند به صورت موثر، ارزان و به سرعت، آب آشامیدنی غیر قابل استفاده را که از انواع موسسات و کارخانجات بدست می آید، تصفیه می نماید. علاوه بر اینکه تصفيه آب توسط نانو ذرات مزایای زیادی برای کشورهای صنعتی بوجود خواهد آورد ، برای کشورهای در حال توسعه نیز این مزایا فراوان می باشند. یکی دیگر از کاربردهای بالقوه و سودمند استفاده خلاقانه از نانوذرات برای تصفیه فاضلاب های صنعتی است. بسیاری از کارخانجات مقادیر زیادی فاضلاب صنعتی تولید می كنند. حذف آلاینده ها و بازیافت آب تصفیه شده کاهش قابل توجهی در هزینه، زمان و نیروی انسانی ارائه می کند و در نتیجه موجب دوستی با محیط زیست می گردد. اصلاح سفره های آب و آبهای زیرزمینی نیز مسائل مهمی هستند و زمانی بر اهمیت این مسائل افزوده می شود که منابع آب به طور پیوسته کاهش و تقاضا براي استفاده از آن رو به گسترش باشد. امروزه بسیاری از فن آوری ها برای تصفیه مؤثر آب وجود دارند که اغلب بسیار پر هزینه و زمانبر به خصوص در روش پمپاژ و تصفیه می باشند. هدف نهایی توانایی حذف ترکیبات سمی از محیط های زیر سطحی و محیط های دیگر که دسترسی به آنها بسیار دشوار است و تصفيه سریع ، موثر و با هزینه معقول آب خواهد بود. 

 

 

سنتز و اصلاح انواع زئولیت ها و مخلوط اکسیدهای فلزی به عنوان نانو کاتالیزورها درتهیه ترکیبات آلی

سنتز و اصلاح جاذب ترکیبات گوگرد دار و دی اکسید کربن (CO2)

پاکسازی عناصر سنگين و آلاینده های آلی از محیط آبی و محیط زیست با استفاده از مخلوط اکسیدهای فلزی اصلاح شده، نانو فلزات و نانو مواد طبیعی و زیست تخریب پذیر

 

تاریخ

11 خرداد 1395

مجموعه ها

دوست دار محیط زیست, نانو جاذب و نانو کاتالزور ها
آدرس:  ایران، شیراز، بلوار دکتر حسابی، شهرک آرین، پارک علم و فناوری فارس، مرکز رشد نفت گاز و پتروشیمی
همراه:  09173085214
تلفکس:   36253470-071
ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصویر

antifoge.jpg

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای گروه بسپار گستران هیوا در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت