• info@heavapolymer.com

  • شماره تماس :36253470-71

  • ساعت کاری :۸صبح تا ۵.۳۰ بعدظهر

فیلم و بسته بندی نایلون و نایلکس

فیلم و بسته بندی نایلون و نایلکس

بسته بندی علم، هنر و فن آوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده‌ از آن است. بسته­ بندی بطور بسیار جامعی بر زندگی ما سایه افکنده‌است، بطوریکه ما در تمام اطراف خود آن­را مشاهده می‌کنیم. از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با بسته بندی مرتبط هستند. وظیفه اصلی بسته بندی محافظت از محصول است. 

کارشناسان علوم مهندسی پلیمر، بکارگیری فیلم‌های پلیمری در بخش کشاورزی را به عنوان یک انقلاب سبز و زمینه‌ساز تحولی بزرگ در تولید محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای تعبیر می‌کنند. استفاده از فیلم‌های پلیمری در بخش کشاورزی از حدود 20 سال قبل در دنیا آغاز شده و نقش‌های اساسی آن در استفاده بهینه از منابع آب و افزایش بهره‌وری کشاورزی مورد توجه جدی قرار گرفته است. طی سال‌های اخیر افزایش روزافزون جمعیت ازیک ‌طرف و روند رو به کاهش آب کشاورزی از طرف دیگر باعث شده تا بسیاری از کشورها به‌ منظور حفظ و پاسداری از امنیت سیاسی و اجتماعی کشور و ملت‌های خود تلاش گسترده‌ای را در راستای به ‌کارگیری روش‌های نوین در استفاده از آب و جلوگیری از خطر بحران کم ‌آبی در تولیدات کشاورزی مانند غلات و میوه‌ها و سبزیجات به کار برند تا به خودکفایی لازم دست یابند. انواع فیلم‌های پلیمری پرکاربرد در بخش کشاورزی، فیلم‌های پلیمری گلخانه‌ای است که یکی از پرکاربردترین این فیلم‌ها در بخش کشاورزی به شمار می‌آید و مکانیزم آن به گونه‌ای است که بر روی سطح گلخانه‌های کشت محصول، یک پوشش کامل از فیلم‌های پلیمری داده می‌شود و با توجه به نوع محصول، فصل، سطح تابش آفتاب و ویژگی‌های منطقه، نوع فیلم های گلخانه ای با خواص منحصر به فرد انتخاب می‌شود. اين فيلمها ويژگيهای مشترکی چون استحکام و ماندگاری را با ويژگی های انتخابی مثل خواص گرمايی، ضد قطره، ضدبخار، کنترل بيماريها و ساير خواص مطلوب به گونه ای درآميخته اند که تبديل به يک همکار فعال در رشد و حفاظت از گياه و بهره وری چند برابری آن شده اند.

«مالچ فیلم» نیز کاربرد گسترده‌ای در کشاورزی دارد و برای استفاده از آن، یک فیلم به طور کامل روی نشای گیاه کشیده می‌شود و فقط قسمت جوانه نشا بیرون از فیلم باقی می‌ماند؛ به این ترتیب، علاوه بر جلوگیری از تبخیر آب، گیاه در برابر سرما، حشرات و آفت‌های مختلف حفاظت خواهد شد که این روش، برای مناطقی که با کمبود منابع آبی روبه رو هستند، بسیار مناسب است.

مزایا ی کشت گلخانه ای

1- افزایش تولید در واحد سطح (به عبارت دیگر 10 برابر هوای آزاد ) به این معنی که مثلا در مورد خیار تولید 20 کیلو گرم خیار در هر متر مربع در گلخانه به جای تولید 2 کیلوگرم در همان یک متر مربع در هوای آزاد

2- تولید بیش از یک محصول در سال (که در مورد خیار تولید سه بار در سال وهمچنین در مورد گوجه فرنگی تولید دو بار در سال ممکن می باشد )

3- افزایش کیفیت محصول تولیدی (که با کنترل دقیق و بهتر آفات و بیماری ها با روش های کنترل بیولوژیکی و کاهش مصرف سموم که باعث افزایش کیفیت محصول وافزایش صادرات و حفظ محیط زیست می شود )

4- صرفه جویی در مصرف آب (با روش آبیاری تحت فشار )

5- استفاده از اراضی غیر قابل کشت با سیستم هیدرو پونیک (مانند گلخانه های پرورش سبزی در کیش )

6- عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی و امکان بازار یابی مناسب و تنظیم برتامه کشت مطابق با نیاز بازار (مثلا در مورد خیار طوری برنامه تنظیم شود که زمان برداشت اواخر اسفند ماه باشد )

7- تداوم کار و تولید محصول در تمام فصل های سال با توجه با امکان کنترل عوامل محیطی و تنظیم شرایط مورد نیاز گیاه

گروه بسپار گستران هیوا با علم به موارد یاد شده و با تجربه کاری در رمینه فیلم های گلخانه ای و همچنین بسته بندی، آشنایی با نقاط ضعف و قوت این صنعت دارد و اقدام به مهندسی، طراحی و ارایه بهترین فرمولاسیون تولیدی و افزودنی ها برای بهبود کیفیت فرآیند تولید و محصولات با هزینه کمتر نموده است. همچنین گروه هیوا در حال بهبود و ارائه محصولاتی کاربردی تر و نوین در این زمینه از تولید می باشد.

برخی از محصولات قابل ارائه:

آنتی یو وی و پایدار کننده یو وی (Anti UV & UV Stabilizer & PESTICIDE RESISTANT)

کمک فرآیند (PA)

لیز کننده (SLIP)

آنتی بلاک (ANTIBLOCKS)

آنتی استاتیک (ANTISTATIC)

آنتی اکسیدانت (Anti Oxidant)

اثر ضد بازتابنده (IR REFLECTOR ( ANTIHEAT )) 

ضد مه و بخار (Anti Fog)

اثر انتقال و پخش نور (LIGHT DIFFUSER)

اثر ضد سمیت و بیماری (ANTIVIRUS)

 ضد دود ( ANTIDUST)

اثر حفظ دمای گلخانه ای (IR ABSORBERS (HEATERS))

تمیز کننده و کامپاند تمام کننده دستگاه (PURGE & SHUT DOWN COMPOUND)

مستربچ های رنگی سفید و سیاه 

تاریخ

11 خرداد 1395

مجموعه ها

دوست دار محیط زیست, کیسه های نایلکس، نایلون، صنعتی، تبلیغاتی، فیلم های کشاورزی، مالچ و ...
آدرس:  ایران، شیراز، بلوار دکتر حسابی، شهرک آرین، پارک علم و فناوری فارس، مرکز رشد نفت گاز و پتروشیمی
همراه:  09173085214
تلفکس:   36253470-071
ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصویر

antifoge.jpg

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای گروه بسپار گستران هیوا در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت